beagle-fajta! a beagle a lejobb kutya :)

Éljen a beagle kutya!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Beagle Pain Syndrome

A betegség tünetei: láz és étvágytalanság, kedvtelenség, nehéz, lassú és megfontolt mozgás, érintésre nyüszítés, nyakmerevség, sántítás, remegés, és az állkapocs fájdalma miatt a száját nehezen nyitja.

A betegség okozója: sajnos ez a betegség örökletes.

Meghatározás: Beagle Pain egy elég ritka betegség, amely erős, folyamatos csontfájdalommal jár, amit úgy lehet észrevenni, hogy minden előzmény nélkül a kutya egyszer csak nem akar mozogni, simogatásra pedig nyüszít. A betegség jellemzően a nyaki csigolyákban jelentkezik, izomgörcsökkel, bénulással, magas lázzal járó agyhártya- és ízületgyulladás. Bár a fájdalom pár nap múlva elmúlik, sorozatos visszaesésre számíthatunk, pár hónap után a tünetek újra jelentkeznek. ABeagle Pain jellemzően 4-10 hónapos korban alakul ki, de jelentkezhet idősebb korban is. Bár a betegséget először beagle-nél diagnosztizálták, előfordult már más fajtáknál (boxernél és bernáthegyinél) is.

Kezelés: sajnos ez betegség nem szüntethető meg, csak tünetmentessé lehet tenni. Kizárólag hosszantartó, szteroidos (gyulladáscsökkentő) gyógyszeres kezeléssel lehet a kutya fájdalmait enyhíteni. amelytől a kutya többet iszik, és vizelet-visszatartási problémái lehetnek.

 

Epilepszia

 

A betegség tünetei: hirtelen egyensúlyvesztés, támolygás, összerogyás, oldalra dőlés, bizonytalan mozgás, ijedt, zavart tekintet. Súlyosabb esetekben: a fentiek mellett a végtagok futó mozgást végeznek, rángógörcsök, merev test, tág pupillák, hátrafeszülő fej és nyak, habzó száj, nyöszörgés vagy sikító hang. Előfordulhat vizelet- és bélsár visszatartási probléma is. Nyeldeklés, csámcsogás, nyelvöltögetés, fogcsikorgatás, szájzár, nyálzás, felső ajkak felhúzása, megállíthatatlan járkálás.

 

  1. elsődleges, vagy idiopatikus epilepszia: az agyban nincs semmiféle kimutatható morfológiai elváltozás (elhalás, gyulladásos góc, daganat stb.), csupán az agy nem ismert okokból kóros elektromos kisüléseket generál. A rohamok közötti időszakban az állat tünetmentes.

  2. másodlagos, vagy szerzett epilepszia: az agyban van kimutatható morfológiai elváltozás (gyulladás, trauma, toxikózis, infartus, agyvérzés, anyagforgalmi betegség, daganat, máj- vesebetegség stb. miatt kialakult idegsejt károsodás), mely a rohamokat kiváltja, tehát felismerhető az a betegség, mely az epilepsziát kiváltja. Az ilyen állatok a rohamok közötti időszakban is mutatnak különböző tüneteket

 





 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 4
Heti: 2
Havi: 44
Össz.: 7 603

Látogatottság növelés
Oldal: a beagle betegségei
beagle-fajta! a beagle a lejobb kutya :) - © 2008 - 2024 - beagle-fajta.hupont.hu

A HuPont.hu segítségével a weboldalkészítés gyors! Itt kezdődik a saját weboldalkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »